Adopce či sponzorství zvířat je skvělý způsob, jak podpořit zoologickou zahradu a zároveň se dozvědět více o zvířatech, která v ZOO žijí.
Již před desítkou let se naše škola zapojila do tohoto programu a stala se sponzorem nejprve tygra ussurijského. Když ale ZOO s jeho chovem skončila, „vyhlédli“ jsme si jako škola pardála obláčkového.
I letošní rok jsme peníze na pardála vybírali ve třídách, mezi učiteli a zaměstnanci, také charitativním pečením sušenek prodávaných veřejnosti u příležitosti lednového Dne otevřených dveří. A ejhle, máme pozitivní výsledky, které bych ráda za celý realizační tým sdílela s vámi všemi. V letošním roce se podařilo vybrat 14 000 Kč, které jsme právě dnes předali ZOO Ostrava.
A co říci závěrem? Adopce či sponzorství zvířete je skvělý způsob, jak podpořit ochranu zvířat a zároveň se zapojit do šíření povědomí o potřebách zvířat v ZOO. Naše škola může hrdá na to, že je již dlouhodobě adoptivním rodičem pardála obláčkového, a může tak alespoň malou mírou podpořit záslužnou a nelehkou práci Ostravské ZOO. A konečně můžeme i doufat, že náš příklad inspiruje i další školy, rodiny či jednotlivce k podobné bohulibé činnosti.
Poděkování patří vám všem, kteří přispěli. Zvláštní poděkování patří Mgr. Romaně Bělocké, kvartě B a tercii B za realizaci charitativního pečení a prodej pardálích sušenek.
Mgr. Marcela Dudová