Pohádková středa ve školce

Zájmové dny znamenají pro studenty možnost zvolit si na konci školního roku takovou aktivitu, aby pobavila, zaujala, zkrátka smysluplně vyplnila jinak celkem nudný závěr školy. Nikol, Natálie a Julie si vybraly úkol nelehký – zorganizovat pohádkové dopoledne pro předškolní děti.

Český den boje proti rakovině

Dne 15. května proběhl Český den boje proti rakovině a naši studenti se v rámci této události aktivně zapojili do sbírky na podporu léčby rakoviny.

Erasmus+

Naše gymnázium je členem Konsorcia v oblasti školního vzdělávání v rámci programu Erasmus+.

Projekt mezinárodní spolupráce – ČR-Tchaj-wan

V pátek 10. listopadu 2023 jsme se poprvé v tomto školním roce setkali v online prostředí s našimi mezinárodními partnery z Hong Wen High School na Tchaj-wanu. Tématem telekonference byly dobré skutky v praxi a kritické myšlení.

ADRA, o.p.s.

Spolupráce v oblasti dobrovolnictví (dobrovolnické aktivity, charitativní sbírky, přednášky)

Proxima z. s.

Spolupráce při vyhledávání a podpoře talentovaných žáků Gymnázia Ostrava-Zábřeh

Ostravská univerzita v Ostravě

Gymnázium je fakultní školou Ostravské univerzity, spolupráce při zajišťování pregraduálních praxí studentů učitelských oborů, spolupráce při zajišťování DVPP.